.

.

Империјал 10K бело злато КТ два дијамантски кластер бајпас поделен прстен за ангажман

Империјал 10K бело злато КТ два дијамантски кластер бајпас поделен прстен за ангажман

DEN 0.67
Достапност

На денот кога ќе ја побарате раката, лелејте ја со овој зачудувачки прстен за ангажман на дијаманти. Изработен во 10к бело злато, овој ангажман прстен има кластер на тркалезни дијаманти во центарот. Дијамантот го постави Шанк и умен вртливите што го завиткаат центарот во пенлива прегратка. Сјајни со 1/2 ct.tw на тркалезни дијаманти и заврши на светла полирана сјај, овој прстен за ангажман на дијапации со дијапации со дијапации е сигурно дека ќе ја импресионира. Идеално да се надари, ова елегантно парче дијамантски накит бродови спакувани во прекрасна кутија за подароци, заедно со крпа за чистење. Ние сме производство на овие производи и користиме само оригинални природни дијаманти кои се во согласност со процесот на Кимберли, осигурувајќи дека сите дијаманти се извори од одговорни извори кои не финансираат какви било конфликти, што значи дека тие се без конфликт. Тежините на дијамантскиот карат (Ct.) Претставуваат приближна вкупна тежина (T.W.) на сите дијаманти во секоја поставка и може да варираат во опсегот на толеранција. Природни дијаманти. Тежина на дијамант : 1/2 Ct.T.W. Боја на дијаманти : H-I. Јасност на дијаманти : I2. Дијамантско сечење : круг. Поставување : ПРОНГ. Вклучува кутија за подароци и крпа за чистење.

R

Комплементите на стоката