.

.

Трговска Марка Ликовна Уметност Понудата На Цвеќиња Платнена Уметност Од Франсоа Чартие

Трговска Марка Ликовна Уметност Понудата На Цвеќиња Платнена Уметност Од Франсоа Чартие

DEN 696.00
Достапност

Уметник : Франсоа Чартиерс Предмет : Цветен Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има бели цветови што седат во вазна.Откако се развивав во светот на рекламирањето повеќе од 25 години како уметнички директор и илустратор, почувствував потреба да го следам во поголема длабочина моето уметничко патување. Сликањето беше единствената логична насока што можев да ја преземам како мое искуство, личен вкус, копнежи и обука, ме подготви за овој пат. Мојот избор на сликарски предмет обично е диктиран од togetherамот, обликот, бојата, светлината и сенката што ги добивам со поставување предмети, цвеќиња или луѓе заедно. Темите на многу мои слики ја истражуваат врската на светлината со рефлектирачки и транспарентни површини, бидејќи тие го повторуваат моето патување за да ги разберам овие квалитети и да го пренесам моето чувство за чудење и интриги над нив. Имам за цел да раскажам приказна што ја изразува мојата единствена визија, да создадам слика што прво ме движи и се надевам дека ќе го придвижи гледачот. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. бели цвеќиња што седат во вазна.

R

Комплементите на стоката