.

.

Црно Кафе, Шеќер, Чај Керамички Канистер

Црно Кафе, Шеќер, Чај Керамички Канистер

DEN 559.84
Достапност

Ние нудиме целосни колекции на дизајни базирани на трендови, кои ви носат свежи, иновативни линии на квалитетни домашни производи за секоја сезона. Сетот вклучува 3 канистри. Канистер за кафе : 4,5 инчи на 4,5 инчи на 5,5 инчи и држи 4,5 чаши; Шеќерен Канистер : 4 инчи на 4 инчи на 4,5 инчи и држи 3 чаши; Канистер За Чај : 3 инчи на 3 инчи на 4 инчи амд држи 1,25 чаши. Тешката керамика е безбедна за миење садови. За капаците од бамбус, едноставно отстранете го силиконот прикачен долж капакот, рачно измијте со сапун и исплакнете со вода. Повторно завиткајте го силиконот околу капакот и повторно запечатете го за повторно користење. Природниот капак од бамбус и силиконскиот запечатувачки прстен го одржуваат воздухот надвор, создавајќи херметичка средина за да ја одржуваат содржината сува, свежа и без инсекти или мириси.

R

Комплементите на стоката