.

.

Конец Брои Египетски Памучни Постелнини И Перници, 4-Парче Лист Поставен од Впечатоци-Крал

Конец Брои Египетски Памучни Постелнини И Перници, 4-Парче Лист Поставен од Впечатоци-Крал

DEN 0.33
Достапност

Комплетот За Цврсти Постелнини Ферфакс вклучува свиленкаста мекост што ќе го трансформира вашиот кревет во кадифен повлекување. Изработен од квалитетен, 100% Египетски Памук со кадифен број од 1200 конци, ќе сакате да останете во кревет цел ден. Секој сет вклучува 1 рамен лист, 1 вграден лист и 2 навлаки за перници. Целосно еластизираниот вграден лист е конструиран со длабок џеб кој е дизајниран да одговара на преголеми душеци до 18" дебели. Овие чаршафи и навлаки за перници се достапни во низа цврсти бои кои можат да се пофалат со суптилен трепет од нивното сатенско ткаење и да ги направат опциите за украсување бесконечни. Спијте цврсто ноќ по ноќ со овие прекрасни чаршафи што сигурно ќе ги сакате. Трансформирајте го изгледот на вашиот простор со додавање соодветни навлаки за перници или комплет навлака за јорган, продадени одделно. Комплетот Вклучува : 1 Рамен Лист, 1 Вграден Лист и, 2 Навлаки За Перници (1 Рамен Чаршав, 1 Вграден Чаршав и 1 Навлака за Перници За БЛИЗНАЦИ, БЛИЗНАЦИ XL големини). Материјал : 100% Египетски Памук. Број на нишки : 1200, Сатен ткаат . Стил : Модерен И Современ. Бои : Бургундија, Јаглен, Дижон, Злато, Слонова Коска, Светло Сина, Темносина, Платина, Жалфија, Чај, Тегет, Бела, Зефир. Квалитет : овој производ ги исполнува потребните критериуми за да биде сертифициран ОЕКО-ТЕКС. Ткаенините и текстилот што ги исполнуваат стандардите ОЕКО-ТЕКС се ослободени од штетни хемикалии и супстанции. Грижа : Машина За Перење. Ве молиме следете ги упатствата на етикетата за нега со цел да се минимизираат брчките и/или намалувањето. Отстранете ја постелнината од машината за сушење веднаш, притиснете со топло железо доколку е потребно.

R

Комплементите на стоката