.

.

Сохо Бенсон Геометриски Волна Тркач Килим, Кафеава Светло Сина, 2 ' 6 10'

Сохо Бенсон Геометриски Волна Тркач Килим, Кафеава Светло Сина, 2 ' 6 10'

DEN 3.00
Достапност

Живеат Подобро. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Неверојатната јасност на бојата што ќе ја најдете во впечатливите дизајни и позадини на Теписите Сохо се постигнува со користење на најдобрата, чиста премиум новозеландска волна и палета на бои напред.Колекција На Килими сохо Метро-Шик Преодна Област Килими Колекцијата на метро-шик преодна област сохо го одразува растечкиот тренд кон чист дизајн во меки текстурални килими кои го истакнуваат и традиционалниот и современиот декор. Памучна подлога, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се избегне менување и лизгање. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. Рака Тафтувана Во Индија. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии.Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Свилената мекост и живописните тонови што се наоѓаат во дизајните доаѓаат од акценти на вискоза што минуваат низ брилијантно стилизираните модели. Висина на купот : 0,5 инчи.

R

Комплементите на стоката