.

.

Нутрама Велактин Кучешки Меки Гел Капачиња Нега На Кожа И Палто За Кучиња

Нутрама Велактин Кучешки Меки Гел Капачиња Нега На Кожа И Палто За Кучиња

DEN 191.20
Достапност

Велактинот е богат извор на омега-3 масни киселини добиени од диви уловени риби со ладна вода. Велактинот е формулиран за да испорача значителни нивоа НА ЕПА (еикозапентаеноична киселина) и ДХА (докосахексаеноична киселина) на кучињата. ДХА И ЕПА се идентификувани како здрави масни киселини. Додатоците на велактин Омега-3 ви ги носат Лабораториите Нутрамакс Ветеринарни Науки, # 1 ветеринар препорачана компанија за додатоци. * Извор : Анкета Спроведена меѓу ветеринари за мали животни кои препорачуваат додатоци на животни.  120-брои меки гелови. Помага во поддршката на бубрежната функција, нервниот систем, повеќе. Добар извор на омега-3 масни киселини. Дајте како лекување или измешано со храна. Стандардната храна за кучиња можеби не ги обезбедува сите хранливи материи што му се потребни на вашиот кучешки придружник, затоа нудиме Нега На Кожата И Палтото На Кожата На Кучињата Нутрамакс Велактин. Одличен извор за омега-3 масни киселини, овој додаток помага во поддршка на здрава кожа и палто, и тоа е само почеток. Исто така, се покажа дека велактинот го поддржува нормалниот срцевthам, бубрежната функција, нервниот систем, функцијата на зглобовите и имунолошката функција. Плус, специјалните меки гелови може да се дадат како уживање или да се мешаат со храна, и тие имаат сладок вкус на нане што му дава сосема ново значење на кучешкиот здив.

R

Комплементите на стоката