.

.

Мерач За Вакуумско Засилување НА АВТОМОБИЛОТ 2-1 16 30inhg-20psi Механички

Мерач За Вакуумско Засилување НА АВТОМОБИЛОТ 2-1 16 30inhg-20psi Механички

DEN 1.33
Достапност

Стандардот во индустријата, Механичките Мерачи За Засилување На Автомобилот/Вац го најдоа својот пат во повеќе градби од која било друга. Користејќи патентирано движење на мерачот на цевки бурдон со висока прецизност, на пазарот нема друг мерач што може да тврди за нивоата на точност или издржливост што ќе ги најдете овде. Едноставен 1/8" нпт притисок врска не бара електрични пигмент за работа. Вклучува 1/8" НПТ фитинзи и најлон линија комплет.; Модерното црвено осветлување ПРЕКУ бирање обезбедува јасна видливост за време на ноќната употреба. Тркачка трка докажаните механички инструменти обезбедуваат доверлива точност додека се едноставни за инсталирање. Не е потребен електричен систем за работа на мерачот - компатибилен со секое улично или тркачко возило. Комплетот за мерач вклучува најлонска линија од 1/8 инчи, Т-Фитинг, вакуумско монтирање, фитинзи за компресија, хардвер за монтирање и детални упатства за инсталација. Механичките движења обезбедуваат точност и издржливост дури и во најтешките средини.

R

Комплементите на стоката