.

.

Заштитен знак Ликовна Уметност Во Рио Платно Ѕидна Уметност Од Рио

Заштитен знак Ликовна Уметност Во Рио Платно Ѕидна Уметност Од Рио

DEN 206.40
Достапност

Подготвен за бесрамна презентација ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има даски за сурфање на плажа. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовиот производ.

R

Комплементите на стоката