.

.

Вилтон Покана Комплет, Кт

Вилтон Покана Комплет, Кт

DEN 2.00
Достапност

Создадете свои специјални покани за настани за семејството и пријателите Со Комплетот За Покани Вилтон 1008-1512. Ова прави 100 елегантни и професионални покани кои ќе работат за секакви настани. Користете го овој комплет за покана за печатење за да работите на предмети веднаш од вашиот дом. Ова е начин на кој можете да го добиете правилно со тоа што ќе го направите сами, но за дел од трошоците за професионално завршување. Ова креирајте свој комплет за покани дури доаѓа со лесни за следење упатства што ќе ви покажат како да креирате покани со професионален изглед. Користете ги за семеен настан како свршувачка, отворена куќа за дипломирање или семејна средба. Комплет За Покана вилтон, Прави 100 : овој пакет креирај-свој - покана содржи 100 покани (5.5 "х 8.5"), 100 пликови (8.75" х 5.75") и 3 листови за тестирање. Дизајн : бршлен. Увезени. Комплетот за покана за печатење работи за многу настани. Користете го ова на семејни собири, отворени куќи, свршувачки забави, јубилејни настани.

R

Комплементите на стоката