.

.

Дорман 611 - Навртка За Навртки за Тркала За Специфични Модели На Хонда

Дорман 611 - Навртка За Навртки за Тркала За Специфични Модели На Хонда

DEN 2.33
Достапност

Овие навртки за навртки на тркалата се изработени од јаглероден челик и се тестираат според бараните стандарди на автомобилската индустрија за да се обезбеди цврстина, долговечност и безбедност. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Јаглероден челик - материјалите ги исполнуваат стандардите НА АВТОМОБИЛСКАТА индустрија НА САЕ за цврстина и издржливост. Тестирано на корозија-72-часовно тестирање со спреј за сол за да се симулира тригодишна отпорност на корозија. Тестирани за истегнување-навртките за навртки се подложени на тестирање на индустриски стандардни докази за оптоварување за да се обезбеди цврстина. Доверлив квалитет-поддржан од тим професионални инженери и специјалисти за контрола на квалитетот во Соединетите држави. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Хонда Одисеја : 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 Хонда Пилот : 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 Хонда Риџелин : 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014. Дополнителни Карактеристики Боја : Хром.

R

Комплементите на стоката