.

.

Дури Мајлс Геометриски Марокански Волнен Тепих, Светло Зелена Слонова Коска, 6' 6 ' Круг

Дури Мајлс Геометриски Марокански Волнен Тепих, Светло Зелена Слонова Коска, 6' 6 ' Круг

DEN 0.33
Достапност

100% Волна Куп.SAFAVIEH Dhurries DHU545 C Светло Зелена / Слонова Коска Колекцијата На современи килими со рамно ткаење Е направена со употреба на 100 проценти чиста волна и верна послушност кон традициите на локалните занаетчии. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Оригиналната текстура и меката боја на античките Дури, толку ценети од колекционерите, вешто се пресоздаваат во овие возвишени теписи.

R

Комплементите на стоката