.

.

Цревото На Радијаторот дејко Одговара изберете: 2002-КИА СЕДОНА, 2005-ЛЕНД LЕР ЛР3

Цревото На Радијаторот дејко Одговара изберете: 2002-КИА СЕДОНА, 2005-ЛЕНД LЕР ЛР3

DEN 1.67
Достапност

Дајко Обликувано Бајпас Црево Направено Со синтетички гумени соединенија ЕПДМ кои обезбедуваат отпорност на влошување од озон, течности за ладење и температурни варијации Од -40 Степени Ф (-40 Степени Ц) до +257 Степени Ф (+125 Степени Ц). Внатрешната основна цевка е засилена со плетена вискоза за максимална јачина и отпорност на пукање за животниот век на цревото. Исполнува SAE J20 R4, класа d-1 барања за подобрување на услугата црево. Ги исполнува електро-хемиските барања Од Типот ЕК како што е наведено Во САЕ Ј1684; што го елиминира предвременото влошување на внатрешната цевка предизвикано од таложење на статички електрични полнежи. Ги исполнува електро-хемиските барања Од Типот ЕК како што е наведено Во САЕ Ј1684; што го елиминира предвременото влошување на внатрешната цевка предизвикано од таложење на статички електрични полнежи. Дополнителни Карактеристики Боја : Црна. Материјал : ЕПДМ. Одговара Изберете : 2002-2005 КИА СЕДОНА 2005-2009 ЛЕНД ROЕР ЛР3 8 Цил 4.4 Л 1999-2003 ШЕВРОЛЕТ ТРАКЕР 4 Цил 2 Л 2006-2009 ЗЕМЈИШТЕ RANGEЕР ОПСЕГ RANGEЕР СПОРТ 8 Цил 4.4 Л 1983 ТОЈОТА ПИКАП 4 Цил 2.4 Л 1981-1982 ТОЈОТА ПИКАП / кабина шасија 4 цил 2.4 л 2000-2004 ЈАГУАР С-ТИП 6 ЦИЛ 3 Л 1980 ТОЈОТА ПИКАП 2002-2006 АУДИ А4 6 Цил 3 Л 2003-2004 ИНФИНИТИ М45 2002-2005 Инфинити К45 1999-2002 Сузуки Витара 4 ЦИЛ 2 Л 2002-2004 АУДИ а6 6 цил 3 л 1983 ТОЈОТА ЦЕЛИЦА 4 ЦИЛ 2.4 Л 1980 Тојота Целица 4 ЦИЛ 2.2 Л 1981-1982 Тојота Супра 4 ЦИЛ 2.4 Л 1980-1982 Тојота Корона 1977-1978 ФИАТ 124 1971-1973 Фиат 124 4 ЦИЛ 1.6 Л 2006 инфинити к45 8 цил 4.5 Л 1987-1989 ПЕЖО 505 6 ЦИЛ 2.9 Л 1983-1984 ДАТСУН СЕНТРА 4 ЦИЛ 1.7 Л 1968-1971 ТОЈОТА КРУНА 6 ЦИЛ 2.2 Л 1985-1986 НИСАН СЕНТРА 4 Цил 1.7 Л И ПОВЕЌЕ - ДОДАДЕТЕ ГО ВАШЕТО ВОЗИЛО ВО НАШИОТ ДОДАТОК ЗА ВКЛОПУВАЊЕ ЗА ДА ПРОВЕРИТЕ.

R

Комплементите на стоката