.

.

Казабланка Вилмер Апстракт Бушава Област Килим, Сина Слонова Коска, 8' 10'

Казабланка Вилмер Апстракт Бушава Област Килим, Сина Слонова Коска, 8' 10'

DEN 588.48
Достапност

Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Најдобрата новозеландска волна е рачно тафтувана, создавајќи природни тонови на руно и чисти дизајни на овие ситно изработени внатрешни подни облоги. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Правосмукалка (по можност една без шипки за тепање) редовно и чиста на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на тепих; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот.Казабланка Килим Колекција. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии.

R

Комплементите на стоката