.

.

Трговска марка ликовна уметност „Плумерија во дождот“ платно уметност од Пјер Леклерц

Трговска марка ликовна уметност „Плумерија во дождот“ платно уметност од Пјер Леклерц

DEN 768.00
Достапност

Печатење на giclee под акрилик во златна украсна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Трговска марка ликовна уметност „Плумерија во дождот“ платно уметност од Пјер Леклерк : Уметник : Пјер Леклерц. Тема : Цветни. Стил : современ. Тип на производ : галерија обвиткано платно уметност. Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има три бели и жолти цвеќиња од плумерија покриени со мали капки дождови. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

R

Комплементите на стоката