.

.

Трговска марка ликовна уметност „Радост на морето Елизабета Гонзалез“ платно уметност од Елизабет Клер

Трговска марка ликовна уметност „Радост на морето Елизабета Гонзалез“ платно уметност од Елизабет Клер

DEN 0.67
Достапност

Уметник : Елизабет Клерзубјект : Пејзаж-апелатиј : Задебелен и еклектичен модернопродукциски тип : галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има три чамци што лебдат низ водата. Средно училиште кога наместо уметност земав хемија. Додека бев на колеџ, ме привлекоа занаетчиски списанија. Кога не студирав, шиев или вкрстував нешто. Никогаш не се запишал на курсеви за уметност. Ме привлекоа керамика по завршувањето на дипломата и ги имав моите три сина. Порано шетав низ продавници за уметност и занаетчиски восхитувачки уметници кои ја имаат најневеројатната можност за продажба на уметноста на продавниците. Јас создавам керамичка уметност од 1996 година и мешани медиуми, колаж и сликарство од 2009 година. Ја продавам мојата уметност преку локалните продавници во Сан Хуан, Порто Рико каде посетуваат тони туристи и локални клиенти. Ако некој ме праша кое е вашето најголемо достигнување, нема да се двоумам да кажам дека по моите синови, кои се само неверојатни, моето најпознато достигнување е продажба на мојата уметност во таа продавница што порано одев и сонував. Никогаш не замислувајте дека еден ден некои од моите парчиња каде ќе се репродуцираат и продаваат преку каталог. Сега го извршувам сонот да ја продадам мојата уметност на многу места низ целиот свет преку лиценцирање. Елизабета Клер 'Радост на морето Елизабета Гонзалез' платно уметност.

R

Комплементите на стоката