.

.

Машки плетени џемпери

Машки плетени џемпери

DEN 319.68
Достапност

Засилете ја вашата игра со шорцевите за обука за обука на Расел. Направени од мека, но издржлива плетена ткаенина, овие шорцеви имаат технологија за влага за влага DRI-моќ 360 за да ве одржат суви и удобни кога работите ќе започнат да се загреваат. Опфатената еластична лента за половината и влечењето обезбедуваат прилагодено вклопување, додека две џебови со патент-поставен со мрежи безбедно се држат до вашите клучеви и други додатоци додека сте надвор и околу. Овие шорцеви за перформанси се достапни во разновидни бои, како и во големи димензии, и се одлични за сè, од играње кошарка до џогирање до трчање на грешки до само опуштање низ куќата на топол ден. Шорцеви за обука за обука на Машки Расел : 94% полиестер, 6% спандекс. Активни шорцеви. DRI-POWER 360 технологија за влага. Плетена измислица. Покриена еластична лента за половината со влечење. Две џебови со страничен поштенски џебови. Достапно во разновидни бои. Исто така достапно во големи димензии. Машинско миење ладно, измијте со слични бои или одделно, само белило што не е хлор кога е потребно, сува суво ниско, ниско железо, не користете омекнувач на ткаенини.

R

Комплементите на стоката