.

.

Нурисон Мароканска Касба Боемска Слонова Коска Разнобојна 5'3 7'9 Област Килим

Нурисон Мароканска Касба Боемска Слонова Коска Разнобојна 5'3 7'9 Област Килим

DEN 959.84
Достапност

Мароканската Колекција Касба ве пренесува на живописен и шарен марокански пазар на килими, со богато обоени племенски килими кои имаат комбинација од возбудливи дизајни, разнобојни реси и кадифни, луксузни влакна. Неправилните дизајни на дијаманти на драматичните полиња со абраш ќе донесат чувство на глобална инспирација и енергија во секоја просторија во вашиот дом. Декоративните дизајни на медалјони на полето со кадифен слонова коска создаваат привлечен акцент со Овој шарен Марокански Килим За Собирање Касба. Меката текстура на бушавата со низок куп и плетената завршница на ресни го прават совршен акцентен тепих за секојдневна удобност, носејќи глобален допир во вашата омилена просторија. Идеален за умерени сообраќајни области како спални соби или дневни соби. Напредно моќ разбој изградба за одлична вредност и квалитет. Лесно чистење и одржување на самото место. Килим рампа препорачува. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина.

R

Комплементите на стоката