.

.

Војна На Ѕвездите Б-Винг Старфајтер

Војна На Ѕвездите Б-Винг Старфајтер

DEN 3.33
Достапност

Ентузијастите и колекционерите на Војна НА ѕвездите МОЖАТ ДА го користат ЛЕГО Војна НА Ѕвездите б-крило борец комплет за изградба на реплика на еден од многуте познати садови од Универзумот На Војна На Ѕвездите. Овие Градежни Комплети "Војна На Ѕвездите" содржат 1.487 парчиња што се собираат за да создадат детална и артикулирана Играчка "Војна На Ѕвездите". НА Лего Војна На Ѕвездите б-крилен борец вклучува штанд за прикажување и плакета за факти за да може да се гледа и восхитува од навивачите или да се одвои за да учествува во имагинарни вселенски битки. Играчката Ѕвездени Војни "Војна На Ѕвездите" има ротирачка, самонивелирачка пилотска кабина и крилјата се конфигурираат или во форма на слетување или лет. Дел од крајната колекционерска серија, ЛЕГО Војна НА Ѕвездите б-Крилниот борец се карактеризира со исцрпни детали за да предизвика изглед на бродовите како што се појавуваат во филмовите. Се препорачува за возраст од 16 и повеќе години, ЛЕГО Војна НА Ѕвездите б-Крилниот борец е одличен подарок за секој колекционер. ЛЕГО Војна На Ѕвездите Б-Крило Старфајтер : на возраст од 16 и повеќе години . 1,487 лего парчиња . Вклучува штанд за прикажување и чума на факти . Вклучува Крајната Колектор Серија Б-Крило Ѕвезда . Ротирачки, самонивелирачки кокпит . Артикулирана конфигурација на крилата за слетување и летање . Моделот може да се одвои од држачот за прикажување . Мерки 17 " високо кога е монтиран на штанд . Димензии на конфигурација на летот : 26 "х 15". Модел# 10227.

R

Комплементите на стоката