.

.

Трговска марка ликовна уметност „fo витка“ уметност од Шина Пике уметност и илустрација

Трговска марка ликовна уметност „fo витка“ уметност од Шина Пике уметност и илустрација

DEN 0.33
Достапност

Уметник : Sheena Pike Art and Illustrations Ubject : Animals Style : Eclectic Product Тип : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има лисица од левата страна на домот на фантазијата. Шина е самоучен канадски илустратор што го наоѓа својот пат низ светот на уметноста и се открива себеси на патот. Инспирирана од многу работи, таа ужива да го истражува прекрасниот имагинативен свет на поп -надреализмот со комбинирање на реални и илустративни стилови. Чујси и други светски, нејзината работа честопати предизвикува интензитет, давајќи ви поглед во нејзиниот креативен ум и начинот на кој го гледа светот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Шина Пике уметност и илустрација „Фокс -куќа“ платно уметност.

R

Комплементите на стоката