.

.

Red Heart® Super Saver® # Средно акрилно предиво, Peddy Green 7oz 198g, дворови

Red Heart® Super Saver® Средно акрилно предиво, Peddy Green 7oz 198g, дворови

DEN 305.92
Достапност

Супер Saver® предиво е омилен меѓу плетерите и капчињата повеќе од 30 години. Ова 100% акрилик влошена тежина, предиво со големина 4 доаѓа во над 120 убави бои, така што секогаш ќе ја пронајдете совршената боја за да го завршите вашиот проект. Солидни материи без боја значат сите скии на солиден натпревар во боја, така што е лесно да се купи уште еден скин и да се продолжи со проектот. Плус откако ќе го направите вашиот проект, ќе биде направено да трае, бидејќи Red Heart® Super Saver® предивото е издржлив и ќе го издржи тестот на времето, миење по миењето. Овој производ го држи сертификатот OEKO-Tex® Standard 100. Red Heart® Super Saver® #4 Средно акрилно предиво, Peddy Green 7oz/198g, 364 јарди (9 пакет) : Содржина цврсти материи, ленти, отпечатоци и варигети : 100% акрилик. Содржини на ракети : 96% акрилик, 4% други влакна. Цврсти материи со големина на топката : 198g / 7oz, 333m / 364yd. Отпечатоци со големина на топката, варигети и ленти : 142g / 5oz, 215m / 236yd. Големина на топката Флеци и Хитхерс : 142 G / 5oz, 238m / 260yd. Грижа : Машинско миење и суво. Мерач : #4 Среден (влошен). Мерач на плетење : 4 ”x 4” (10 cm x 10 cm) 17 sts x 23 реда со игла за плетење од 5 mm (САД 8). Мерач на капчиња : 4 ”x 4” (10 cm x 10 cm) 12 sc x 15 реда со кука со капчиња од 5,5 mm (U.S. I-9). Препорачана игла за плетење : 5 мм. Препорачана кука за капчиња : 5,5 мм.

R

Комплементите на стоката