.

.

Заштитен знак Ликовна Уметност Хаваи Рај Шема Платно Уметност Од Уметноста Лиценцирање Студио

Заштитен знак Ликовна Уметност Хаваи Рај Шема Платно Уметност Од Уметноста Лиценцирање Студио

DEN 0.67
Достапност

Уметник : Студио За Лиценцирање Уметност Предмет : Типографија : Тип На Производ На Плажа : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија има постер со човек кој сурфа во центарот. Зое Андерсон е уметнички директор ЗА brand, и уметникот зад уметничкото Лиценцирање студио бренд. Првично проучувајќи цртање и сликање во ЊУЈОРК, нејзините интереси се проширија на графичкиот дизајн и употребата на компјутерот како друга алатка за создавање визуелни слики. Таа е задоволна што е меѓу колегите кои поттикнуваат разновиден уметнички стил и ја инспирираат да произведува уметнички дела поврзани со најновите трендови во концептот, бојата и формата што вклучуваат уникатни производи или барања од специфични клиенти. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. постер со човек кој сурфа во центарот.

R

Комплементите на стоката