.

.

Мортон И Басет Ѕвезда Анис, 0. оз

Мортон И Басет Ѕвезда Анис, 0. оз

DEN 1.67
Достапност

Мортон и Басет Ѕвезда Анасон е полица стабилен зачин. Овој производ може да се чува во амбиентални услови и доаѓа во стаклено шише од 0,6 унци. Ѕвездениот Анасон дава вкус сличен на сладунец со нота на сладост. Додадете една или две цели Ѕвездени Анасон во динстано месо или живина за тој класичен Кинески вкус. Ѕвездениот Анасон ги подобрува варените јаболковина и цитрусни удари со суптилен вкус на сладунец. Мортон И Басет теглите со Зачини содржат само внимателно избрани, цели мешунки. Ѕвезден Анасон - * Содржи : ѕвезден анасон • нето тежина-0,6 унци • Уникатно проѕирно стаклено шише со јасна етикета • 4 години најдобро по период кога се чува во амбиентални услови подалеку од директна светлина и топлина. Во Мортон И Басет, Ние сме : • Без Сол • Сите Природни • Сертифицирани без глутен • Сертифицирани Не-ГМО • КВАДРАТНИ СЕРТИФИЦИРАНИ За безбедност на храна • Без Конзерванс • не-озрачени и ослободени од МСГ. Подигнете го вашето готвење Со Производи За Зачини Мортон И Басет. Бесплатна испорака со нарачки над 30 долари. Мортон и Басет Спајс е основана во 1986 Година Од Мортон готел кој е страстен да ги најде вистинските состојки за да создаде совршена комбинација на вкусови. Бескомпромисна посветеност на квалитетот е традиција која продолжува и денес Во Мортон И Басет Зачини која се уште е во приватна сопственост и управувана. Во Мортон И Басет, нашите врвни приоритети се услугата, квалитетот и безбедноста на храната.

R

Комплементите на стоката