.

.

Впечатоци Им344а Рачно Изработен Кафеав Килим

Впечатоци Им344а Рачно Изработен Кафеав Килим

DEN 928.00
Достапност

САФАВИЕХ Впечатоци Им344а Рачно Изработен Кафеав Килим Колекцијата Впечатоци е превод на софистицирани дизајни во комбинација со модни бои напред. Оваа ултра стилска модерна колекција задолжителна во секој д-кор. Овој килим се одликува со рачно тафтуван модерен дизајн кој прикажува двобоен изглед и чувство со користење на подигнат куп и низок куп со јамка. Килимот има приближна дебелина од 0,25 инчи.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. Конструкција : Рачно Тафтувана. Влакна/Заврши : Волна Куп. Поддршка : Памучна Подлога. Висина На Купот (Во Инчи) : 0,25. Тежина На Предметот : 6.17. ЗЕМЈА НА ОРГИН : Индија.

R

Комплементите на стоката