.

.

Весел-Миленичиња Црвениот Кардинал Диви Птици Фидер-2. лб Капацитет

Весел-Миленичиња Црвениот Кардинал Диви Птици Фидер-2. лб Капацитет

DEN 3.33
Достапност

Веселиот Милениче Црвен Кардинал Фидер за Диви Птици додава стил и функција на која било надворешна област. Кружниот сад за семиња и целосно металната површина на решетката создаваат голема површина за хранење, овозможувајќи да се хранат до 15 птици одеднаш. Решетката го прави совршеното место за слетување за прилепување птици, додека птиците што седат го ценат кружниот послужавник за семе. Од гросбекови и финки до кокошки и кардинали, ти?ќе биде во можност да привлече различни од вашите омилени видови птици на овој фидер. Црвениот Кардинал За Диви Птици Весел Милениче, исто така, држи до 2,5 килограми црно масло семе од сончоглед ? најпопуларниот тип меѓу птиците во дворот. Неговата целосно метална конструкција и завршницата обложена со цинк обезбедува издржливост и се спротивставува на оштетувањето од верверички. Плус, големиот настрешница обезбедува засолниште и сенка за птиците. Удобната вградена висечка кука овозможува разноврсно поставување околу вашиот двор. Кога не се користи, овој фидер пропаѓа за складирање за заштеда на простор. Весел-Милениче Црвен Кардинал Диви Птици Фидер : нема пластика, нема дрво. Кружниот костур и мрежестата површина обезбедуваат голема површина за хранење. Завршницата обложена со цинк нуди отпорност на ' рѓа за издржливост. Атрактивната црвена боја го надополнува секој надворешен декор. Голем настрешница обезбедува засолниште и сенка за птиците. Склопувачки дизајн за складирање за заштеда на простор кога не се користи. Вклучува вградена висечка кука за разноврсна поставеност. Привлекува и птици што се прилепуваат и седат, вклучувајќи сипки, бруто-клунови, кокошки, кардинали и други диви птици. Може да нахрани до 15 птици одеднаш. Содржи до 2,5 килограми црно-масло семе од сончоглед.

R

Комплементите на стоката