.

.

Бушнел Легенда Л Серија Двоглед

Бушнел Легенда Л Серија Двоглед

DEN 3.00
Достапност

Фокусирајте се јасно со Двогледот Од Легендата Бушнел Л серија 10х 42мм. Кога се користат, предметите ќе се појават до десет пати поголеми од нивната оригинална големина. Земете ги на активности на отворено, како што се пешачење, кампување и гледање птици за подобрено искуство со гледање. Ова се водоотпорни двогледи со HD хидрофобна обвивка, така што водата лесно се брише без оштетување на леќите. Погледнете низ двогледот при секое осветлување, без разлика дали е облачно или јасно. Овој комплет доаѓа во торбичка за носење, со ремен за вратот за да го држите на вашата личност и крпа за леќи за чистење. Бушнел е доверлива компанија која е основана во 1948 година. Тие создаваат квалитетни двогледи отпорни на магла кои се изградени да траат. Со нивниот слој против рефлексија, отсјајот нема да биде проблем. Во 22.5 мл., тие се лесни за носење, и тие се мали за патување и погодност. Уживајте на отворено Со Бушнел Легендата Л Серија 10х 42мм Двоглед. Бушнел Легенда Л Серија 10х 42мм Двоглед : Ги Зголемува предметите до 10 пати поголеми . За широк спектар на активности на отворено, како што се пешачење, спортски настани, мотоспорт и многу повеќе. 100% двоглед отпорен на магла и водоотпорен. Доаѓа со торбичка за носење, ремен за вратот и крпа за леќи. Роденден Или божиќен подарок. Ставка за набљудување птици . Пренослив. Ед прајм, стаклени леќи без олово. За сите услови на осветлување. Анти-рефлексија слој. Опрема за кампување. Квалитетна резолуција на бојата. Лесен и компактен. Централен фокус систем. Елегантен дизајн.

R

Комплементите на стоката