.

.

онеон Жоржет Вискоза Темна Праска Портокалова Ткаенина Цветен Материјал За Шиење Печатење Ткаенина Покрај Дворот Широк

онеон Жоржет Вискоза Темна Праска Портокалова Ткаенина Цветен Материјал За Шиење Печатење Ткаенина Покрај Дворот Широк

DEN 77.12
Достапност

✤ Материјал : Вискоза Џорџет (100% Вискоза) ✤ Ширина : 42 инчи широк (106 см) ✤ ГСМ : 65 Гсм Предиво Брои : 60д х 60д Feature Функција : Мала Тежина, Чиста. Употреба на мравки : Погоден За дизајнирање шалови, столчиња, тапацир, кошули, фустани. итн. ✤ Нега за перење : Суво Чистење Или Миење Раце во ладна вода со благ детергент и закачено за сушење. Немојте Да Се Исушите. Избегнувајте да оставате ткаенини од огоржет на сончева светлина подолг временски период бидејќи може да избледи. Реклами За Бренд : one Oone е едношалтерска продавница за сите љубители на ткаенини кои бараат различни материјали од ткаенина што ги користиме GOTS (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило и хемикалии пред пост за производство на ткаенина, што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба. ✤ П. С. Сите Наведени Ткаенини Ќе бидат отпечатени по нарачка и се достапни за продажба покрај Дворот. Секој редослед на едно печатење над 1 Двор ќе дојде во количина на максимална можна должина. Се обидовме да ја споменеме најдобрата можна боја на отпечатоците, но сепак, бојата за печатење може да варира според различните поставки за резолуција на мониторот и исто така може да покаже малку поинакви резултати од истите отпечатоци. Избравте : Жоржет Вискоза - - - Мери 42 инчи широк (106 см), 100% Вискоза. Жоржет Вискозата е една од главните употребливи ткаенини ширум светот во денешно време. и е погоден за дизајнирање шалови, столчиња, тапацир, кошули, фустани. Често се користи како проегирен слој во венчаница, бидејќи го омекнува прегледот на фустанот и му дава елегантен и лебдечки изглед. Се користи и во блузи, панделки, сари, шалови и долна облека. Продадени во чекори од 1 Двор (40" или 100 см). Нарачувањето на повеќе Дворови со ист дизајн ќе резултира со една количина што постојано работи во максимална можна должина.

R

Комплементите на стоката