.

.

Сет на светло на патеката за соларни рамни рамки на Вестингхаус

Сет на светло на патеката за соларни рамни рамки на Вестингхаус

DEN 959.84
Достапност

Безбедно обележете ги патеките со соларното рамен светло на патеката за патеката од Вестингхаус. Изработени од трајни не'рѓосувачки челик со пластичен леќа, маркерите на автопатот Вестингхаус се направени за да се справат со елементите на отворено со леснотија. Сензорот за автоматско вклучување/исклучување ги исклучува светлата со почетокот на ноќниот пад или временското време. Сончевиот панел со горниот дел ја апсорбира сончевата светлина без оглед на капакот на облакот за да ја наполни вклучената батерија Li-Ion. Три светли LED светла испуштаат мек излез од 3 лумени. Сетот вклучува 4 светла. Секоја светлина мери 6,25 "x 1,25 ". Издржлива конструкција од не'рѓосувачки челик може да се справи со елементите на отворено. 3 светли LED светла го осветлуваат вашиот автопат за дополнителна безбедност во текот на ноќта. Автоматски се исклучува и натаму со почетокот на ноќниот пад. Секоја светлина вклучува 1 x 250m Ah 14500 li-јонска батерија и 1 x мелен удел. Пакетот вклучува 4 светла. Секоја светлина мери 6,25 "x 1,25".

R

Комплементите на стоката