.

.

Трговска марка ликовна уметност „Фрагменти од мозаик IV“ платно уметност од визија студио

Трговска марка ликовна уметност „Фрагменти од мозаик IV“ платно уметност од визија студио

DEN 0.67
Достапност

Уметник : Vision Studio Subject : Abstract Style : Bold & Eclectic Modern Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има камен мозаик што ја исполнува рамката со светла боја. Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4. Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка.000 слики годишно. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. - камен мозаик што ја наполни рамката со светла боја.

R

Комплементите на стоката