.

.

Трговска марка ликовна уметност „нашето детство“ платно уметност од ienулиен Онцете

Трговска марка ликовна уметност „нашето детство“ платно уметност од ienулиен Онцете

DEN 3.00
Достапност

Уметник : Julien Oncetes Ubject : People Style : Eclectic Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има две деца кои седат на клупа едни до други. Квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Inулиен Онцет „Нашето детство“ платно уметност.

R

Комплементите на стоката