.

.

Градинарска Мотика, Должина Флексибилна Операција Хула Мотика Долга 5,25 стапки За

Градинарска Мотика, Должина Флексибилна Операција Хула Мотика Долга 5,25 стапки За

DEN 479.84
Достапност

Градинарска Мотика, Должина Флексибилна Работа Хула Мотика Долга 5,25 стапки за спецификација : Тип На Ставка : Хула Хематеријал : Нерѓосувачки Челик, Абсасмерна Должина : Прибл. Рачно Мерење од 160 см / 5,25 стапки, Може да Постои Мала Грешка Ширина На Мотиката : Прибл. 14,5 см / 5,71 Во Рачно Мерење, Може да Постои Мала Грешка Примена : Погоден За Семејно Плевене ,itирање, Олабавување На Почвата И Садење Итн.Тежина : Прибл. 1228g / 43.32 Oz Пакет Листа : 1 x Hula Hoe1 x Рачка3 x Прачки Притисни Повлечете Мотика : оваа плевене мотика усвојува притисни повлечете движење дизајн кој е побезбеден и поефикасен за плевене. Флексибилно Работење : оваа градинарска хула мотика со триаголна метална глава лесно може да се лизне низ плевелите, сечејќи различни тревни корени под значително намалување на времето на плевене. Издржлив Материјал : оваа мотика за мешање прифаќа широко и метално сечило со висока острина, што може флексибилно да ги отстрани тврдите почви и густите плевели од пејзажните карпи.

R

Комплементите на стоката