.

.

Домашна преносна мини електрична машина за шиење за почетници во домаќинството, шевови, брзини, нови

Домашна преносна мини електрична машина за шиење за почетници во домаќинството, шевови, брзини, нови

DEN 1359.84
Достапност

Оваа машина за шиење на Mayin Eletric доаѓа со најразлични додатоци за стапала, вклучувајќи LED ламба, педал за стапало, метална навој и секач за навој, заклучување на металниот пресич за нозе. Машината за шиење има 12 вградени модели на бод, кои ги задоволуваат потребите на шиење на домаќинствата. Покрај тоа, прилагодливата должина на бод и ширината на цик -цак ви овозможуваат да прилагодите шевови, да ја дизајнирате шемата што сакате да шиете во текстил како облека, покривка на перница, постелнина, итн. Исто така, ќе овозможи вашата имагинација и креативност целосна игра. Има многу Корисни карактеристики, кои вклучуваат автоматски ветровито на бобин, лесно бирање на селекторот на бод, обратно шиење, вградена бесплатна рака, контрола на напнатост и светло LED осветлување. Контрола на педалот за стапало или прекинувачот : Лесен за употреба. Дизајн на обратна шиење : Може да оди во обратна насока, нема потреба да ја менувате насоката на ткаенината. Два различни модели : високи и ниски различни брзини. Совршено за секојдневно шиење : лесен, преносен и заштеда на простор. Дизајн на ножици и LED осветлување : Дојдете со LED сијалица, ножици. Опција за подароци : Машината за шиење ќе биде израз на добра волја . 12 Вградени обрасци за бод : Зачувете ги потребите на шиење на домаќинствата. Копче за напнатост на контролата на конецот : Контролирајте ја затегнатоста на конецот со прилагодување на копчето.

R

Комплементите на стоката