.

.

Мексико Оз Доказ Сребрена Либертад ПР-ПЦГС

Мексико Оз Доказ Сребрена Либертад ПР-ПЦГС

DEN 3942.24
Достапност

Сребрениот Либертад добива уште поголема убавина кога е кован во извонреден доказ. Оваа 1991 Доказ Сребрена Либертад има исклучително ниска популација на монети оценет ПР 69, само на {Population Население} монети на ова ниво одделение. Монета Нагласува : Населението на {Population Население} монети на ова ниво одделение со {$Оценувањеповисоко} оценето повисоко. Инкапсулацијата НА ПЦГ ја штити и гарантира состојбата ПР-69. Содржи 1 мл .999 фино Сребро. Аверс : Го Содржи Националниот Печат на Мексико со официјалното име За мексико на шпански : "Unадос Унидос мексиканос". Обратно : Прикажува два клучни симболи на мексиканскиот народ : статуата На Победата Со Крилја во првите редови и Мексиканските Вулкани Попокатепетл и Изтачихуатл во позадина. Гарантирано Од Банко де Мексико. Прикажете го вашиот сертифициран сребрен либертад во стил со додавање на убава кутија за презентација на вашата нарачка.Сребрениот Либертад од 1 мл е популарен избор не само поради неговиот атрактивен дизајн, туку и неговата кованица Во Каса Де Монеда де мексико, најстарата нане во Северна Америка. Додадете ја оваа сертифицирана 1991 1 Мл Доказ сребрена мексиканска либертад монета во вашата кошничка денес!.

R

Комплементите на стоката