.

.

Трговска марка ликовна уметност „Пирати III“ платно уметност од enенаја acksексон

Трговска марка ликовна уметност „Пирати III“ платно уметност од enенаја acksексон

DEN 1.67
Достапност

Нејзиното опкружување е постојан извор на инспирација : убави градини, сценски пејзажи и непобитен "девојче моќ" што доаѓа од подигање на две млади ќерки. Нејзиното опкружување е постојан извор на инспирација : убави градини, сценски пејзажи и неспорна „девојка моќ“ што доаѓа од одгледување на две млади ќерки. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Enaенаја живее во Британска Колумбија, Канада, со сопругот и семејството. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. - Изразот „трепет ме дрва“ на искината пергамент опкружена со пиратска капа, папагал и сидро. Таа создава најголем дел од својата уметност во аголот на нејзината дневна соба која ја претвори во своето мало уметничко светилиште.Уметник : enенаја Jackексонјубјект : Сè уште начин на живот : Електрик Производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија ја карактеризира фразата "Shiver Me Timbers " На искината пергамент опкружена со пиратска капа, папагал и сидро. Enaенаја acksексон верува дека уметноста зема многу форми и форми, а дека светло и разиграно е задолжително при создавање парче уметнички дела. Истакнати бои : светло сина, тен, сива, бела, црвена enенаја acksексон верува дека уметноста зема многу форми и форми, а тоа светло и разиграно е задолжително при создавање парче уметничко дело.

R

Комплементите на стоката