.

.

Василиј на Фурмано, лук, оригано мелени домати Оз

Василиј на Фурмано, лук, оригано мелени домати Оз

DEN 1.67
Достапност

Користете го босилек на Фурмано, лук и Орегано Чунки мелени домати, големина од 28 мл, во следниот рецепт. За четири генерации, семејството Крајдер се гордееше со одгледување само најблиски, најслатки домати. Тие внимателно собираа вкусна храна за своето семејство и твоето. По 60 години растечки домати, тие се една од доверливите семејни фарми на Фурмано. Овие конзервирани мелени домати се 100 проценти природни. Тие се направени со сол од понизок натриум. Тие се исто така природен извор на антиоксиданти. Тие се кошер, како и без глутен. Различниот вкус ќе направи вкусен додаток на вашето следно јадење. Добијте корисен додаток на вашата друга конзервирана стока во оставата, чајната кујна. Фурманос ги смачка доматите со босилек, лук, оригано : Одличниот вкус е семејна традиција. Доматите на Фурмано потекнуваат од доверливи семејни фарми од 1921 година. Направени со сол од пониски натриум. 100% природно. Кошер. Природен извор на антиоксиданти. Без глутен.

R

Комплементите на стоката