.

.

Lenovo IdeaPad 15.6 Лаптоп на екран на допир, Intel Core I I5-4200U, 1TB HD, Windows 8.1

Lenovo IdeaPad 15.6 Лаптоп на екран на допир, Intel Core I I5-4200U, 1TB HD, Windows 8.1

DEN 3664.00
Достапност

AFFORDABLE 15.6" DUAL-MODE NOTEBOOKIf you think a convertible notebook is out of your price range, think again. The Lenovo Flex 15 is a unique, thin and light, dual-mode laptop that flips 300 degrees from laptop to stand mode. Its совршен начин да уживате во филмовите во движење или да ги искористите најмногу апликации на екран на допир. Lenovo Idea Pad 15.6 "Лаптоп на допир на допир, Intel Core i5 i5-4200 U, 1 TB HD, Windows 8.1 Intel Core i5 1,60 GHz процесор обезбедува одлични перформанси, потопна мултимедија и брза вчитување на програми. 8 GB меморија е подготвена да изврши моќни програми со ефикасни перформанси. 15.6 "приказ со 1366 x 768 резолуција прикажува филмови, игри и фотографии со импресивна јасност. Windows 8.1 OS паметно управува со вашиот хардвер и ефикасно работи рутински апликации. 1 TB HDD обезбедува добар простор за сместување Направете ги вашите рутински задачи.

R

Комплементите на стоката