.

.

Производи црно полнење за полнење за HP CC654AN

Производи црно полнење за полнење за HP CC654AN

DEN 1.00
Достапност

Комплет за полнење за CC654 AN (HP 901 и 901 XL) црни касети од 20 ml шишиња (за 2 полнења) прирачник, алатка за завртки, игла за инјектирање x 2, вклучен е пар пластични нараквици. постоечки празен кертриџ. Зошто да купите нов или повторно воспоставен кертриџ кога можете да го надополнете кертриџот што го имате за многу помалку пари? Секој комплет вклучува алатки и упатства за да го надополнете празниот кертриџ и повторно да се печати повторно. Секогаш е добра идеја да ги надополнувате касетите што штотуку истекоа. Исто така, не треба да се обидувате да продолжите да печатите на празен кертриџ, бидејќи ќе изгори од главите на печатењето на вашиот кертриџ. Целиот квалитет на печатење на кертриџ на крајот ќе избледи, но со тоа што ќе ја одржувате вашата кертриџ полна со и редовно печатење, треба да бидете во можност да добиете неколку циклуси со еден кертриџ пред да купите нов или повторно воспоставен кертриџ. ЛД -касетите се произведуваат во меѓународно овластена фабрика ISO 9002. ЛД -касетите доаѓаат со 100% гаранција за задоволство и техничка поддршка. За употреба во следниве печатачи : Office Jet G510 A, G510 G, 4500, J4680 C, J4680, J4540, J4580, J4624, J4550, G510 N, J4524, J4660, J4860. Ние сме ексклузивен препродавач на LD производи бренд на високо квалитетни материјали за печатење. 100% задоволство и гаранција за живот. Сите касети компатибилни и преработени од LD се тестирани со квалитет за да се обезбеди долготрајна употреба и смело, живописно печатење на секоја страница. Употребата на касети и материјали за замена на задниот дел не ја поништува гаранцијата за печатачот.

R

Комплементите на стоката