.

.

Доматите и окра на Трапеј, 14. Оз

Доматите и окра на Трапеј, 14. Оз

DEN 24.00
Достапност

Конзервираната окра и доматите на Трапеј се здрава храна во срцето, која има мешавина од свежа окра и домати. Овие конзервирани зеленчуци (14,5 мл; пакет од 12) се храна без глутен и прават вкусен додаток на супи, салати, па дури и салса. За да го направите овој глутен без конзервирана храна во вкусна гарнир, едноставно загрејте ја на шпоретот или во микробранова печка неколку минути и потоа зачинете по вкус. Доматите на Трапеј и Окра, 14,5 мл (пакет од 12) : без глутен. Додадете во супи, салати, па дури и салса. Прави одлично гарнир.

R

Комплементите на стоката