.

.

Дрвени подни плочки за затворен простор на отворено, 17,5 17,5

Дрвени подни плочки за затворен простор на отворено, 17,5 17,5

DEN 1007.84
Достапност

*Спецификации : Материјал : FIR дрво и ПВЦ пластика G. W. : 30.2lb Qty : 12pcs големина (еа.) : 17,5 x 17,5 x 1 "(l x w x t) Сите споени големина : 70,5 x 53 x 1 " (l X W X T) Боја : Список со кафеави пакувања : 12 x дрвена подна плочка *Карактеристики : Избрани материјали : Плочките од The Sewooden се изработени од природно дрво од ела и издржлива ПВЦ пластика, што ги прави овие дрвени плочки лесно да не се мачат дури и во високата влажност Состојба . Широка применливост : Овие плочки од дрвени подови се одлични за реновирање на куќи и дизајн на внатрешен двор. Можете да ги отворите овие плочки на која било тврда површина како цемент, дрво од дрво или дури и на тепих. Благодарение на неговиот добар квалитет и издржливост, тие можат да се применат и за внатрешна и на отворено, како што се палубата, покрај базенот, балконот, белведер, стаклена градина, итн. и подобра вентилација. Работ на подот може да се раздели слободно со тока и жлеб за да биде континуирано парче . анти-лизгање и подобра вентилација : таблата и пластичната основа се фиксирани со нокти, а површината на плочките има анти-лизгачки линии за да се избегне лизгање. Исто така, пластичната база се крева на дрвото и овозможува соодветна дренажа и вентилација . Лесен за употреба : Само треба да ги грабнете плочките заедно и да ги поставите каде сакате, или можете да ги одвоите плочките за чистење и складирање кога не се во Користете. Уште повеќе, плочките можат да се исечат ако треба да го вклопите околу еден агол или пол . Потребно е ниско одржување : Оваа висококвалитетна плочка за дрвени подови се изградени за да траат со години без многу грижа и одржување. Подното украсување го олеснува освежувањето на вашата тераса или балконот . Пакет : Секоја пакет содржи 12 парчиња плочки. Не се потребни дупчење или употреба на завртки или алатки.

R

Комплементите на стоката