.

.

Класа Приколка Кука, вклучува инсталација хардвер

Класа Приколка Кука, вклучува инсталација хардвер

DEN 2.33
Достапност

Кука за Приколка од класа 3 куката ЗА приколка ОД КЛАСА 3 е најчестиот тип на кука за приколка инсталирана на пикап камиони и Теренци со целосна големина. Тие се ставаат преку напорно тестирање пред да се сметаат за подготвени за пазарот и доаѓаат со два премази течна обвивка Од Бондерит и палто во прав во црно со висок сјај кои лечат заедно за да формираат силен отпор против ' рѓа, гребење, ув оштетување и друго абење. Тоа е затоа што класата 3 го спакува ударот на кука во тешка категорија додека сеуште останува лесен на нозе. Куките за приколки од КЛАСА 3 се дизајнирани да бидат силни и способни, со квалитетна челична рамка и цврста завршница. Тој е дизајниран да биде прицврстувач за приколка по нарачка за одредени години На Џипот Гранд Чироки (вклучувајќи го и Ларедо и со штит за лизгање) (за да ја потврдите компатибилноста на вашето возило, видете го водичот ЗА АПЛИКАЦИЈА ЗА ЗАВРТКИ на ). Една посебна карактеристика за класата 3 што не се наоѓа во класите 1 или 2 е неговата компатибилност со кука за распределба на тежината. Отворањето на цевката за приемник 2" х 2" од оваа класа 3 кука е во состојба да прифати додаток монтиран на кука, како што е решетка за велосипеди или носач на товар, или држач за топка за влечење на повеќето приколки со стандардна големина, вклучувајќи приколки за комунални услуги, приколки за добиток со еден коњ, приколки за бродови и големи кампери. Се одликува со рамка со тркалезна цевка и доаѓа со целиот потребен хардвер за целосна инсталација. Се наоѓа и на автомобили со целосна големина, Теренци за кросовери, мини комбиња и камиони со средна големина. (ЗАБЕЛЕШКА : Никогаш не го надминувајте капацитетот со најмала тежина од која било компонента за влечење). ОВАА кука од класа 3 нуди бруто капацитет за тежина на приколката од 5. Нашите проблеми се наша гордост, и како такви, ги поддржуваме со ограничена доживотна гаранција и едногодишна гаранција за завршница.

R

Комплементите на стоката