.

.

Империјал 1 4CT TDW Diamond Composite Double Halo Stud Barrings во жолто златно позлатено сребро

Империјал 1 4CT TDW Diamond Composite Double Halo Stud Barrings во жолто златно позлатено сребро

DEN 2.33
Достапност

Запуштете ги оние што ги сакате со овие пенливи обетки од дијаманти. Изработено во жолто златно сребро, секоја од овие обетки покажува кластер на тркалезни дијаманти поставени во илузивните плочи во центарот, со граница на Милграјн околу кластерот. Двојна ореол рамка на тркалезни дијаманти го затвора центарот. Сјајни со тркалезни дијаманти во вкупна вредност од 1/4 CT TDW и завршени до светла полиран сјај, овие обетки од дијаманти обетки се обезбедени со грб на триење. Секојдневен изглед, овие обетки од дијаманти обетки добро се парови со која било облека. Идеално да се надари, ова елегантно парче дијамантски накит бродови спакувани во прекрасна кутија за подароци, заедно со крпа за чистење. Природни дијаманти. Тежина на дијамант : 1/4 Ct.T.W. Боја : H-I. Јасност : I2. Исечете : круг. Поставување : Илузија, ПРОНГ. Вклучува кутија за подароци и крпа за чистење.

R

Комплементите на стоката