.

.

Ита-Мед Чиста Дипломирана Компресија Хулахопки, Цврста Поддршка, За Жени Хг: Х-330

Ита-Мед Чиста Дипломирана Компресија Хулахопки, Цврста Поддршка, За Жени Хг: Х-330

DEN 447.84
Достапност

ИТА-МЕД чиста дипломирана компресија хулахопки цврста поддршка за жени ви дава модерен изглед што го сакате со здравите придобивки што ви се потребни. Цврстата дипломирана компресија (23-30ммхг) обезбедува посилна потпора на стапалото и глуждот, каде што ви е најпотребна, и постепено се намалува по должината на ногата. Овие хулахопки ја надминуваат редовната трикотажа до 10 пати, обезбедувајќи издржливост и долготрајна удобност. Чиста Дипломирана Компресија Хулахопки. Цврста Поддршка-23-30 mm Hg. Се препорачува за третман на проширени вени. Помага во намалување на заморот, болката и отокот на нозете. Ја подобрува циркулацијата на крвта и ја ублажува болката. Направете да се чувствувате поенергично и помалку уморно во текот на целиот ден. Совршен за жени кои поминуваат време на нозе или седат без движење. Чиста, елегантна, удобна.

R

Комплементите на стоката