.

.

Трговска марка ликовна уметност „Касентино во Тоскана“ платно уметност од Едвард Боит

Трговска марка ликовна уметност „Касентино во Тоскана“ платно уметност од Едвард Боит

DEN 0.33
Достапност

Уметник : Едвард Боит Предмет : City Scapestyle : Trational Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има традиционален градски пејзаж пред планински пејзаж. Истакнати бои : Бела, сива, тен, сина, црна, широко патувана и богат уметник познат по своите живописни слики, особено на Венеција, Едвард Дарли Боит е роден во Бостон и почина во Рим, Италија во 1915 година.? .? Студирал на Правниот факултет Харвард, а потоа студирал уметност во Париз со Томас Кутјур. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Традиционален градски пејзаж пред планински пејзаж.

R

Комплементите на стоката