.

.

Трговска марка ликовна уметност 'Calliandra surinamensis i' Canvas Art by Melissa Wang

Трговска марка ликовна уметност 'Calliandra surinamensis i' Canvas Art by Melissa Wang

DEN 1.00
Достапност

Уметник : Мелиса Вангсубјект : Флоралстајл : Модерен и современо проучување Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има големи розови цвеќиња над црна позадина.000 слики годишно. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. - Големи розови цвеќиња над црна позадина. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка.

R

Комплементите на стоката