.

.

Lindt Excementence Aneyapple Dark Chocolate, 3. Оз

Lindt Excementence Aneyapple Dark Chocolate, 3. Оз

DEN 86.08
Достапност

Чоколадо, извонредност, темна, ананас, кутија 3,5 мл со парчиња ананас и карамелизирани лешници. Парови со Шардоне. Погледнете детали за назад. Господар швајцарски чоколади од 1845 година. Парови со Шардоне : Аромата на ананас непречено со светлите ароми на јаболка, круши и лимони во класичен Шардоне. Целосните овошни вкусови и балансираната цвест на киселоста работат во дует за да создадат совршенство со прекрасен финиш на печени лешници, карамела и крем. Посетете ги информациите за дополнително спарување. Извонредност гурманско чоколадо е подготвено специјално за вас од мајсторот на Линдт, кои, од избирање на највисок квалитет на грав какао до создавање на најдобрите текстури и вкусови што чоколадото може да ги понуди, не бара ништо помалку од совршенство. Искусете ја крајната унија на форма и финост преку интензивните и елегантни вкусови, фини текстури и долготрајни вкусови на извонредност. Откријте извонредност со сите ваши сетила. Екселентност ананасот има хармоничен спој на свилено темно чоколадо елегантно комбинирано со природно сладок ананас и карамелизирани парчиња ореви од леска. Маестрално направено да се спари со Шардоне, извонредниот ананас обезбедува совршено спарување за loversубителите на бело вино и темно чоколадо. Темно чоколадо содржи : Цврсти материи од какао : 47% мин. Гаранција за квалитет. Произведено во САД. Чувајте се ладно (60-68 степени F) и исушете. Може да содржи кикирики/ореви од дрво. 3,5 мл (100 g) Стратам, NH 03885 Lindt Excellence Aneyapple Темно чоколадо, 3,5 мл.

R

Комплементите на стоката