.

.

Карат Т.В. Дијамантски кластер двојно ореол 10kt прстен за ангажман на злато

Карат Т.В. Дијамантски кластер двојно ореол 10kt прстен за ангажман на злато

DEN 11407.84
Достапност

Свежо и прекрасно, овој прстен за ангажман на дијаманти ги прогласува сите што ги држите во срцето. Модерен во розово злато, прстенот прикажува кластер на треперливи дијаманти поставени во заоблена рамка во центарот. Деталите за Милграјн му даваат на рамката гроздобер изглед и чувство додека акцентот дијаманти поставени во шанкот додаваат дополнителна искра. Империјал 1/6 Карат Т.В. Дијамантски кластер двојно ореол 10kt прстен за ангажман на розово злато : Дијамант Тежина : 1/6 ct. T.W.Diamond Color : H-Idiamond Clarity : I2 Diamond Setting : Prong Setcrafted во 10kt Rose Goldawaple во големини 6-9 не се занимава со дијаманти.

R

Комплементите на стоката