.

.

Нови 82-15017ар Моќ Прозорец Мотор И Регулатор Собранието Пред Лево одговара 2003-Хонда

Нови 82-15017ар Моќ Прозорец Мотор И Регулатор Собранието Пред Лево одговара 2003-Хонда

DEN 839.36
Достапност

Кога вашиот мотор за подигнување на прозорецот откажува, тој често е предизвикан од дефект во склопот на регулаторот. Овој дефект ќе предизвика предвремено изгорување на Моторот за Подигнување На Прозорецот. Со Кардон инженеринг Нов Прозорец Лифт Мотор И Регулатор Собранието, можете да заштедите време и пари со замена на целиот собранието. Склоповите На Моторот И Регулаторот На Прозорецот Кардон Се дизајнирани да ги исполнуваат или надминуваат перформансите НА ОЕМ, обезбедувајќи квалитетен производ на кој и вие и вашето возило може да се потпрете. Примена На Возилото : Хонда Спогодба 2007-03. Подобрени во однос на оригиналните перформанси, сите брзини се дизајнирани со посилен, помалку кршлив материјал од О.Е. за да се спречи предвремено абење, ленти и кршење, со што се продолжува животниот век на изведбата. 100% тестирање на оптоварување обезбедува гарантирани перформанси секој пат. Секој мотор е составен со прецизна количина лубрикант за да се обезбеди тивко работење и долг век на траење. Четките се прецизно дизајнирани за да обезбедат правилно усогласување на арматурата и контактите. Единиците се дизајнирани со мотори со дополнителен вртежен момент за да спречат предвремено откажување што произлегува од неправилно подмачкани регулатори за подигнување на прозорците. Магнетите даваат вистинска количина на вртежен момент потребен за да издржат екстремни временски услови и да ги компензираат другите истрошени компоненти во системот за подигнување на прозорецот. Гарантирано вклопување и функција. Ги исполнува или надминува перформансите На О. Е. М.. Ое Референца : 72250 SDAA01 72250 SDAA02.

R

Комплементите на стоката