.

.

Хановер Сите Временски Контурирани Адирондак Чаир-Греј

Хановер Сите Временски Контурирани Адирондак Чаир-Греј

DEN 3.33
Достапност

Контурниот Стол Адирондак Од Надворешниот Мебел Во Хановер, е поврзан со претпочитаниот стил на седење на отворено низ целиот свет. Хановер го направи овој поволен дизајн На Адирондак чекор понатаму со спојување на еколошки материјали за сите временски услови со силна конструкција и заштитен третман – што резултира со долготрајна удобност и функција од година во година. Овој Адирондак е изграден од издржлива HDPE, еколошка граѓа направена со прочистени полимери. За разлика од автентичниот мебел од дрво, овој материјал никогаш нема да се лупи, чипира или раздели природно. Се спротивставува на корозивни материи, инсекти, сол, избледување НА УВ и други видови на животната средина. Навистина изграден да трае, нема сликарство, боење, водоотпорен третман или друго одржување потребно! Имајќи ја предвид удобноста и издржливоста, задниот дел На Овој Стол Адирондак е обликуван во нежна хоризонтална кривина на грбот со седиште специјално контурирано за да обезбеди најголема удобност. Контуриран дизајн за удобно седење. Направени со еко-пријателски HDPE премиум материјал. Обезбедува изглед на обоено дрво без одржување. Цврста, тешка конструкција ги издржува елементите на природата. Не е потребно сликање, боење, хидроизолација или слично одржување. Не ќе се подели, попуштат, чип или кора како природно дрво. Отпорни на корозивни супстанции, инсекти, габи, сол, ув бледнее и други еколошки стресови. Вклучен хардвер од нерѓосувачки челик од комерцијална класа-Потребно Е одредено склопување. Лесно за чистење со сапун и вода. Боја : Сива. 20 години ограничена гаранција.

R

Комплементите на стоката