.

.

Трговска марка ликовна уметност „Седечка жена во студиото“ платно уметност од Кирхнер

Трговска марка ликовна уметност „Седечка жена во студиото“ платно уметност од Кирхнер

DEN 799.84
Достапност

Уметник : Кирхнер Предмет : People Style : Trational Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има жена во црно-бела облека во центарот на рамката. Истакнати бои : тен, црна, сива, розова, кафеава, бела Ернст Лудвиг Кирхнер беше германски експресионистички сликар и печатач и еден од основачите на групата уметници Die Brucke или "The Bridge ", клучна група што води до темелите на експресионизам во уметност од 20 век. Тој доброволно се пријави за армиска служба во Првата светска војна, но наскоро претрпе дефект и беше испразнет. Во 1933 година, неговата работа беше брендирана како „дегенерирана“ од нацистите и во 1937 година над 600 негови дела беа продадени или уништени. Во 1938 година тој извршил самоубиство од огнено оружје. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. жена во црно -бела облека во центарот на рамката.

R

Комплементите на стоката