.

.

Заштитени марки за ликовна уметност „Бани во лалињата 2“ платно уметност од Jeanан Плут

Заштитени марки за ликовна уметност „Бани во лалињата 2“ платно уметност од Jeanан Плут

DEN 2035.52
Достапност

Уметник : Jeanан Плутсубјект : животни Стил : Модерен проток Тип на модерни производи : Галерија, обвиткано платно, подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има зајак во центарот на рамката со цвеќиња околу неа. Јас сум во најголем дел самоучен Сликар, фотограф и графички уметник. Студирав сликарство на UWO во Ошкош, ВИ и поминав разни часови по уметност низ годините. На 16 години сликав за домашен дизајнер на D�cor, но сега сум сам во последните 5 години. Jeanан Плут „Бани во лалињата 2“ платно уметност.

R

Комплементите на стоката