.

.

Менс Рачно Изработена Уметност Свила Јамка Копче Дизајнер Курта Доти Постави Менс Индиски Шервани

Менс Рачно Изработена Уметност Свила Јамка Копче Дизајнер Курта Доти Постави Менс Индиски Шервани

DEN 1263.84
Достапност

Одлично како подарок за мажи : секој користи комплет курта и салвар доти во бројни прилики, подарете ја оваа пижама курта како внимателен подарок за следниот роденден, годишнина или која било пригода на вашата сакана.Големина на производот : вистинското мерење на градите на курта е 6 инчи повеќе, т. Има прекрасен Дизајн На Копчето За Јамка на Вратот курта, што додава убавина на овој комплет. Препорачаната употреба на оваа облека е празнична, забава, свадба, вечер и други прилики како што претпочита клиентот. ПРЕКРАСНА УМЕТНОСТ СВИЛА КУРТА САЛВАР ДОТИ СЕТ : Овој Трендовски СЕТ курта и Салвар Доти ја нагласува етничката привлечност преку својот најнов дизајн за Машки Момчиња и ова е комплет од 2 парчиња што вклучува лонг курта и салвар Доти .Разновидност : - оваа обична долга курта пижама ја нагласува својата секојдневна и етничка привлечност преку својот дизајн. за 4 големини што ги даваме : м (38), л (40), xl(42), xxl (44) вистински градите на производот ќе бидат м - 44 Л - 46 xl - 48 xxl - 50 инчи, соодветно.Тип На Вклопување : Западен.Материјал Состав-80% Свила 20% Памук.Тип на вклопување : редовно вклопување, тип на јака-забрана за јака, должина-колена, долга ракава.Стил-Копче За Јамка Сет Курта, содржина На Пакување - Свилена Мешавина Курта и Бесплатна Свила Дупион Свила со Затворање На Врвки Со Слободна Големина Салвар панталони. Целата облека е изработена од еден занаетчија наместо производство на синџир-систем. Ова е причината зошто го прави совршен подарок за вашиот татко, сопруг, син или пријател.Тип на носење-Секојдневно, Етничко, Празнично, Работно Носење Машка Рачно Изработена Уметност Дизајнер На Копчиња Од Свилена Јамка Курта Доти Сет/Машки Индиски Шервани.УБАВА и РАЧНО изработена : овој комплет курта и аладин салвар е целосно рачно изработен од најдобрите занаетчии од северна Индија. Традиционалниот дизајн на оваа курта ги доловува сите детали за класичната Индиска Забава Носете Уметничка Свилена облека со долги ракави, долга линија со странични отвори и мандарина јака.

R

Комплементите на стоката